Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2011

Ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο για 45 λεπτά ο Ατρόμητος Π.Αγιονερίου.......και νίκη 3-1

Σε ένα μάτς με πρωταγωνιστή το....τσουχτερό κρύο, επικράτησε ο Ατρόμητος με 3-1 της Α.Ε Πολυκάστρου.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς πολλές φάσεις, με μια σχετική ισορροπία....αλλά και ένα καθαρό γκόλ για τον Ατρόμητό μας το οποίο ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ!!!!!

Στο δεύτερο ημίχρονο αυτό που χρειαζόταν ο Ατρόμητος για να αφυπνιστεί επιθετικά ήταν ένα γκόλ του Πολυκάστρου και η ''χρυσή'' αλλαγή του Παύλου Ιωαννίδη!!! Στην κυριολεκτικά πρώτη επίσκεψη του Πολυκάστρου στα καρέ του Ατρομήτου, άνοιξε το σκόρ με ωραία αντεπίθεση.

Με το 0-1 στο 55 περίπου, ο Ατρόμητος έβαλε την μπάλα κάτω παίζοντας ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο και με πρωταγωνιστή τον Παύλο Ιωαννίδη που πέτυχε 2 τέρματα γύρισε το μάτς σε 2-1.

Το κοντέρ σταμάτησε στο 3-1 περίπου στο 80 του αγώνα, χάνοντας πολλές ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος για να πετύχει κ τέταρτο τέρμα.